4 Mart 2019

3227

Çocukken Başlar

Çocukluk yaşamın en kıymetli dönemi. Hiçbir şey bilmeden geldiğimiz dünya bize yavaş yavaş açıyor kollarını. Tanıyoruz, öğreniyoruz ve her geçen gün daha çok seviyoruz bu mavi yeşil gezegeni. Yaşadığımız bu güzel doğayı korumak, patili dostlarımıza sahip çıkmak ve dünyayı daha güzel bir yer haline getirmek de bizim en önemli işlerimizden bazıları.

Küçük yaşlardan itibaren doğa ve hayvan sevgisiyle yetişen çocuklar büyüdüklerinde çevrelerine duyarlı bireyler haline geliyorlar. Her konuda eğitimin özellikle çevre eğitiminin erken yaşlarda başlaması bu açıdan çok önemli. Bizler de bu amaçla 2019’da yeni projemiz #ÇocukkenBaşlar’ ı hayata geçirdik. Milli Eğitim Bakanlığı, Orman Su İşleri ve Ateş Böceği Derneği ortak paydada buluşarak projeye başladık. Önce hem gelişimsel hem de duygusal olarak çocukları kapsayan bir sunum hazırladık. Daha sonra projedeki gönüllülerimize gerekli eğitimleri verdik. Anlaştığımız okullarda sunumlarımızı gerçekleştirdik. Çocuklarla sevmeyi, paylaşmayı, düşünmeyi konuştuk. Onlara hayvanları ve ilginç hikayelerini anlatırken, dostluk ve sevgi dolu serüvenleri de paylaştık. Sunum sonrasında onlar merakla parmak kaldırdılar, biz de bütün sorularını cevapladık. Daha sonra değerlendirme formlarını dağıttık ve sorduğumuz soruları cevaplamalarını bekledik. Sunumdan sonra okuldan ayrıldık.

Proje kapsamında 3 ayda 16 okulla çalıştık ve 1500’ü aşkın çocuğa ulaştık.Gönüllü Böceklerin ürettiği değerlere destek olmak ve bu desteklere bağış yaparak #İYİKİMİZOLMAK için bağış yapabilirsiniz.

Bağış YapınX