21 Şubat 2020

2430

UMUT ŞEMSİYESİ-2

Geçen sene "haydi bu sefer  hediyelerimizi köy okullarında eğitim gören çocuklara gönderip onlar için umut olalım" diyerek başlattığımız Umut Şemsiyesi projesinin bu yıl ikincisini tamamladık. Maalesef ki her çocuk eşit şartlara sahip değil ve bazılarımız için çok fazla önemsenmeyen küçücük bir eşya ya da oyuncak bile onlar için çok büyük öneme sahip olup, onların hayatlarına mutluluk katabilir. Hediyeler önemli ve güzeldir fakat beklemediğimiz anda hiç tanımadığımız birinden gelen küçük bir hediye bazen çok büyük anlamlara sahip olabilir. Biz de  bunun heyecanıyla projemize başladık. İlk olarak daha fazla kişiye ulaşabilmek adına sosyal medyadan umudumsensin hashtagiyle preojemizi duyurduk. Daha sonra standlarımızı açtık ve gönüllülerimizden gelen kıyafet,kırtasiye . oyuncak gibi hediyeleri toplayıp cinsiyet,yaş ve ihtiyaç durumuna göre ayırıp paketledik. Proje dahilinde 2050'den fazla kıyafet, 130 mont, 200 ayakkabı ve 4200 parça kırtasiye malzemesi toplandı. 

Ateş Böceği bulunduğu tüm illerde çocuklara umut olmak üzere çalışmalarını sürdürdü. Toplanan hediyeler Denizli ve Edirne'den okullara gönderilmek üzere yola çıktı. Hediyelerimiz Diyarbakır, Siirt, Mardin, Denizli, Van, Şanlıurfa, Erzurum. Manisa. Ağrı, Afyon ve Adıyaman'da olan toplam 34 okula ulaştı.

Projemize destek olan Uğurlar Tekstil.'e, Wafflecı Akın'a, Barduck'a King Hotel'e,UPS'e, Melek Mosso'ya ve  gönüllü böceklerimize içten teşekkürlerimizi sunuyoruz.Ateş Böceği Resmi İnstagram Hesabı için TIKLAYINIZ

Gönüllü Böceklerin ürettiği değerlere destek olmak ve bu desteklere bağış yaparak #İYİKİMİZOLMAK için bağış yapabilirsiniz.


Bağış YapınX