5 Ocak 2019

4389

Umut Şemsiyesi

Hepimiz yeni yılda sevdiklerimize hediyeler alıyoruz. Onları ne kadar çok sevdiğimizi, düşündüğümüzü ifade edebilmek için gezmediğimiz mağaza kalmıyor. Yeni yılı birlikte karşılıyor, yeni hayallere evlerimizde yer veriyoruz. Yeni yıl herkese aynı şekilde gelmiyor, ne yazık ki bu imkanlara sahip olmayan binlerce çocuk var.

Biz de buradan yola çıkarak bu yıl da hediyelerimizi köy okullarında eğitim gören çocuklara göndermek istedik. Onların yüzünde minik bir gülümseme, kalplerinde kocaman bir umut olmak istedik. Kilometrelerin aslında hiçbir şey ifade etmediğini, sevginin mesafeleri aştığını gördük.
Pamukkale Üniversite’si öncülüğünde projemize başladık. Önce üniversitenin amfi tiyatrosunda bir şemsiye açtık. Siviller için de kampüsteki Fiocco Cafe & Food ile anlaştık. Köy okullarındaki çocuklara umut olmak isteyen öğrenciler ve gönüllülerden 17 Aralık-7 Ocak tarihleri arasında kırtasiye, giyim, oyuncak gibi hediyeler topladık. Topladığımız hediyeleri yaş grubu, cinsiyet ve ihtiyaç durumuna göre ayırarak paketledik. #umudumsensin dedik ve sosyal medyadan da paylaşım desteği aldık.

Proje kapsamında 700 kıyafet, 900 kitap, 100 oyuncak, 1000’e yakın kırtasiye malzemesi ve 70 adet bot topladık ve tüm hediyeleri Sürat Kargo aracılığıyla Muş, Bitlis, Batman, Şanlıurfa, Ağrı ve Denizli’deki köy okullarına gönderdik. 1000’e yakın öğrencinin yüzünde gülümsemeye dönüştük.
Projemize en başından beri katkı sağlayan Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ' a, kargoların gönderimi için destek sağlayan Sürat Kargoya, Fiocco Cafe & Food’a ve hediyeleri ile desteğin en büyüğünü sağlayan kalbi kocaman böceklere sonsuz teşekkür ederiz.

Sayenizde Başardık!

Gönüllü Böceklerin ürettiği değerlere destek olmak ve bu desteklere bağış yaparak #İYİKİMİZOLMAK için bağış yapabilirsiniz.

Bağış YapınX