Merhaba Ben Aleyna Varol ve Bu Benim Hikayem!

15 Mayıs 2020

969

İYİLİĞİ BULAŞTIRMA MÜCADELESİNE KATILMA HİKÂYEM...

Ben bu güzel derneğin içine gireli neredeyse 2 yıl olmak üzere. Evet uzun bir süre ama hâlâ ilk günkü heyecan ve duyguyu hiçbir eksilme olmadan yaşıyorum. Derneğin ismini ilk duyduğumda gerçekten ilginç gelmişti fakat amacını, isminin altında yatan o güzel anlam ve sayısız iyiliği gün geçtikçe daha iyi anladım ve hissettim.

Üniversitenin ilk haftaları arkadaşlarımın vesilesi ile derneğe katıldım. Tamamen gençlerden oluşuyor olması ve gerçekten çok fazla gönüllüsünün bulunması beni daha da çok etkiledi ve ilgimi çekti. Bu kadar fazla insanın bir sorun yaşamadan tamamen kalbini vererek aynı amaç uğrunda çabalıyor olması gerçekten etkileyici ve muhteşem. İşte bunları fark edip düşündüğüm o an aklımdan geçen tek düşünce şuydu: "Her zaman elimden gelenin fazlasını yapmalıyım. Kendim ve içinde bulunduğum ekibin yapamayacağı hiçbir şey yok. " İşte bu zamana kadar yaşadığımız hiçbir şeyde bu düşünceyi aklımdan çıkarmadım. Girdiğim ilk günden beri pek çok etkinlik ve projenin içinde yer aldım. Bu süreçte hem eğlenceli vakitler geçirdik, hem kendimizi geliştirdik hem de ekip olarak bir şeylerin iyiliğin dokunuşu ile değişimini izledik. Bizim için en önemlisi de tabi ki de en son bahsettiğim. 


Beni bu güzel oluşuma bağlayan gerçekten çok fazla sebep var. Tüm projeler benim için ayrı ayrı çok önemli. Derneğe katıldığım ilk yıl yeni bir proje hazırlığı başladı. "UMUT ŞEMSİYESİ". Başından sonuna kadar içinde yer aldığım ve gerçekten pek çok şey öğrendiğim ilk proje buydu. Köy okulundaki ihtiyacı olan çocukları hedef almıştık. Elimizden geldiğince daha fazla çocuğa umut ışığı olmak asıl amaçlarımızdan biriydi. Bu süreçte ekibimizle birlikte stand açtık, pek çok görüşmeler yapıp pek çok yere ulaştık. Ve proje bitiminde yüzlerce çocuğun yüzündeki gülümsemeye sebep olmuş olduk.  Girdiğim ilk günden beri sayısız güzel duyguyu bana yaşatan ve bu duyguları benim de başkalarına yaşatmamı sağlayan bu derneğin içinde bulunduğum için çok şanslıyım. İyi ki katılmışım. Vaktimi burada ne kadar değerli ve kaliteli geçirdiğimi her geçen gün biraz daha iyi anladım. Ekip ruhunu tattım. En önemlisi yaptığım tüm işleri severek, "gülümseyerek " yaptım ve bunun ne kadar önemli olduğunu anladım. Bundan sonra da iyiliğin daha fazla kişiye bulaşması, daha fazla yere dokunması adına elimden geleni yapmaya devam edeceğim. SEVGİ PAYLAŞTIKÇA GÜZEL SEVGİNİ PAYLAŞ ♥️
Diğer Hikayelerimiz
Bağış YapınX