Merhaba Ben Serenay Deveci ve Bu Benim Hikayem!

13 Mayıs 2021

33

Merhaba Ben Ateş böceği Derneği gönüllüsü Serenay, sizlerle Ateş böceği Derneği serüvenimi paylaşmak istiyorum.

 

 Tarih, 29 Kasım 2019

 

Ateş böceği ile tanışma hikâyem ''Çocukken Başlar'' projesi ile oldu. Çocukken başlar projesi, köy okulundaki çocuklara hayvan sevgisi hakkında eğitici bir sunum yaptığımız proje. Projeye hazırlanırken o kadar heyecanlıydım ki daha önce ne bir köy okuluna gitmiştim ne de küçük insanlara sunum yapmıştım. Sunum başladığında çocuklar o kadar ilgili o kadar büyük sevgiyle dinliyorlardı ki onlarla bu sunumu gerçekleştirmek gerçekten çok keyifliydi. Sunumu yaptıktan sonra onlarla oyun oynayıp fidan dikmiştim. Çocukların kalbine dokunmak onlarla hayvan ve insan sevgisini paylaşmak ve onlarla doğa için fidan dikmek gerçekten bana çok iyi hissettirmişti ve bu proje ile Ateş Böceğinde gönüllük serüvenim daha da hız kazandı.

 

Proje beni o kadar içine sarmıştı ki diğer projeleri de daha yakında takip etmeye süreçlere dâhil olmaya başladım. İçinde yer aldığımız her projede kalbe dokunan bir nokta vardı sizlere kendimin ve koordinesinde olduğum İşaret dili projesindeki bir andan bahsetmek istiyorum o yüzden. İşaret dilini öğrenmek için başladığımız bu projede sağır bireylerin de katıldığı bir derste sadece işaret dili kullanılarak dersimizi işlemiştik kendimi o kadar büyük bir sessizliğin içinde hissettim ki onları nasıl bir sessizliğe mahkûm ettiğimizi o zaman gerçekten anladım ve bu sessizliğe çözüm bulmanın yine bizim elimizde olduğunu gerçekten anlamak için harekete geçmenin ne kadar önemli olduğunu da . 

 

Ve her ay farklı konularda doğaya hayvana çocukların kalbine dokunmaya başaran Askıda görev projemizde ekip olmayı, öğrenme sevgisini, kalplere dokunabilmeyi, sorunlara çözüm getirebilmeyi  kısacası  her anı doyasıya yaşadım. İçinde yer aldığım her projede kalplere dokunmanın hazzını her defasında yaşadım. Sevginin gücü ile aşılamayacak hiçbir engelin, çözülemeyecek hiçbir sorunun olmadığını gördüm. Çünkü Sevgi paylaştıkça güzel sevgini paylaş 


Diğer Hikayelerimiz
Bağış YapınX